ELTON hodinářská z Nového Města nad Metují přivítala do rodiny svých ambasadorů PRIM nadějnou golfistku Sáru Kouskovou.

Třiadvacetiletá hráčka golfu se k profesionálkám přidala loni v květnu a byla vyhlášena jako nejlepší golfistka České republiky. Svým premiérovým profesionálním oceněním navázala na čtyři předchozí výhry, které však slavila vždy jako amatérka.

„Moc se na spolupráci těším a vážím si podpory české firmy s takovou historií, jakou ELTON v Novém Městě nad Metují má. Měli jsme možnost si před začátkem sezóny projít celou výrobou, což bylo ohromně zajímavé a obohacující,“ sdělila golfistka, která se stala novou tváří značky PRIM.

ČTĚTE: Ambasador PRIM převzal své Orlíky

„Mít za ambasadorku Sáru Kouskovou je velká radost a čest. Nejen pro její talent a golfové výsledky. Také pro ni samotnou. Pro její hodnoty, uvažování, životní postoj a styl. V tom jsme, jak se říká, na jedné vlně,“ uvedla generální ředitelka společnosti Renata Červenák Nývltová.

Kousková je velkou nadějí českého golfu pro nadcházející letní olympijské hry v Paříži. Slavnostní zahájení proběhne 26. července 2024, zakončení se uskuteční 11. srpna 2024.

Česká golfistka je jednou z pěti tváří, které budou reprezentovat evropský tým Amundi Golf. Třiadvacetiletou Češku doplní Němka Chiara Noja, švýcarské sestry Kim a Morgane Metraux a Francouzka Charlotte Liautier.

Kousková si prvenství mezi českými golfistkami roku 2022 vybojovala svými výkony ve druhé nejvyšší evropské profesionální soutěži LETAS. Z deseti startů slavila tři vítězství, dvě druhá místa, a další dvě umístění v první šestce. Díky tomu ovládla jako první Češka v historii celkové pořadí LETAS a získala kartu na Ladies European Tour.

Kousková bude jako profesionálka v letošní sezoně na okruhu Ladies European Tour hrát o rekordní prémie 35 milionů eur. Vedle ní budou hrát i další české hráčky: Klára Spilková, Jana Melichová a Tereza Melecká. Sezona 2023 číta 30 turnajů v 21 zemích.

Andrej Poliak