Nadace GPHG (Grand Prix d’Horlogerie de Genève) s potěšením a ctí oznámila jmenování Nicka Foulkese prezidentem poroty ocenění GPHG pro ročník 2021.

Historik, spisovatel a novinář Nicholas Foulkes je mezinárodně uznávanou autoritou v oblasti kultury, hodinářství a umění. Je autorem mnoha knih, včetně takových titulů jako Patek Philippe: Autorizovaná biografie a Čas zkrocený. Působí též ve Vanity Fair On Time a je redaktorem přílohy How to Spend It novin Financial Times.

„Je neuvěřitelnou ctí vést letošní porotu GPHG a pokračovat v pozoruhodné práci Aurela Bacse, mého předchůdce v této roli. Několik let jsem v porotě GPHG působil jako řadový člen a každý rok se na tuto událost velice těším. Je výsadou a potěšením pracovat po boku předních osobností z mnoha různých odvětví hodinářské komunity,“ uvedl v tiskovém prohlášení Foulkes.

ČTĚTE: GPHG 2020: Nominace zveřejněny

O oceněních loni poprvé spolurozhodovala Academy of GPHG, která byla založena loni v dubnu a čítala 350 členů. Členy Akademie jsou i český hodinářský expert Jan Lidmaňský a nezávislý hodinář Luděk Seryn, člen elitní společnosti Académie Horlogere des Créateurs Indépendants (AHCI). Pro letošní rok se počet akademiků rozrostl na 500.

ČTĚTE: GPHG 2020: Přehled oceněných časomír

Značka mohly své počiny přihlásit do začátku července. Akademici v tajném hlasování v prvním kole vyberou vždy šest hodinek v každé ze 14 kategorií. Poté se za zavřenými dveřmi v Ženevě sejde 30členná porota vybraná z řad akademiků. Následuje další kolo, jehož se opět učastní všech 500 členů Academy of GPHG. Slavnostní vyhláčení cen GPHG se uskuteční 4. listopadu ve švýcarské Ženevě.

Andrej Poliak