Letos v prosinci si připomeneme 250. výročí narození německého skladatele Ludwiga van Beethovena. Německá manufaktura NOMOS Glashütte při této příležitosti uvedla čtveřici speciálních modelů z kolekce Tetra.

Rodina hodinek Tetra byla jednou ze čtyř modelových řad, které hodináři z Nomos Glashütte představili krátce po vzniku německé manufaktury v roce 1992. Nyní Tetra čítá sedmnáct modelů. Zatím poslední čtyři jsou oslavou Beethovena:

Hodinky Tetra Divine Spark s nové „symfonické“ kolekce Nomos Glashütte byly inspirovány úvodními verši Ódy na radost z 9. symfonie Ludwiga van Beethovena. Tetra Immortal Beloved jsou odkazem na desetistránkový milostný dopis, který slavný skladatel během pobytu v Teplicích v roce 1812 napsal neznámé adresátce. Fidelio je odkazem na jedinou operu, kterou Beethoven poprvé uvedl v roce 1805.

Všechny čtyři modely mají pouzdro z nerezové oceli s rozměry 29.5 mm × 29.5 mm. Divine Spark, Immortal Beloved a Ode to Joy mají ručky ze zlata. Ručky modelu Fidelio jsou rhodiové. Hodinky pohání in-house kalibr Alpha s 43hodinovou rezervou chodu.