Mladá švýcarská manufaktura Norqain podporuje organizaci Butterfly Help Project, která pomáhá dětem a rodinám po zemřelých Šerpech v Himalájích. Letos 29. května uplyne 70 let od prvního zdolání Mount Everestu.

ČTĚTE: Časomíry Norqain pro Butterly Help Project

Butterfly Help Project založili manželé Norbu Sherpa and Andrea Sherpa-Zimmerman, kteří v roce 2016 společně na nejvyšší horu světě vystoupali. Norqain organizaci přispívá 10 procent z prodeje časomír ze série Neverest, která nyní čítá čtveřici referencí.

Vrcholu Mount Everestu (8848,86 m n. m.) jako první dosáhli Novozélanďan Sir Edmund Hilary a Šerpa Tenzing Norgay 29. května 1953. Prvním Čechem, který stanul na „střeše světa“, se 17. května 1991 stal Leopold Sulovský. Nejvíce výstupů má na svém kontě Šerpa Kami Rita, který letos 17. května na Everest vystoupal po 27.

Norqain je švýcarská značka hodinek se sídlem v Nidau (Biel). Společnost založil v roce 2018 Ben Küffer. Spoluzakladateli a členy představenstva jsou Ted Schneider (z rodiny, která vlastnila značku Breitling) a známý švýcarský hokejista Mark Streit.

Andrej Poliak