O tom, že kvalitní časomíry vznikají i jinde než ve Švýcarsku, nikdo nepochybuje. Dnes jsem si vybral mladou norskou značku Bruvik, kterou v roce 2009 založil designér Rune Bruvik.

Jednou ze šesti modelových řad (Senja, Black Gold II, Svalbard, Fjord, Pulpit Rock, Ambassadør) jsou časomíry Arctic Ocean, které jsou inspirovány dobrodružstvím norského polárníka Fridtjofa Nansena, který se svou posádkou na lodi Fram (Vpřed) v letech 1893 až 1896 položil základy budoucích polárních expedicí.

Řada Arctic Ocean čítá mimo jiná námi představovanou pětici modelů pro mužská zápěstí a trojici qartzových časomír Lady Arctic Star pro něžné pohlaví.

Zleva: Bruvik Arctic Ocean White, Bruvik Arctic Ocean Brown a Bruvik Arctic Ocean Blue

My si představíme trojici Arctic Ocean One. Časomíry upoutají robustním kulatým pouzdrem o průměru 44 milimetrů z nerezové oceli 316L. Tvarem připomínají prvotní kapesní hodinky, které si v prvopočátcích piloti připevňovali na svá zápěstí.

Tento model je dostupný ve třech barevných provedeních číselníku – bílá, hnědá a modrá. Na první pohled zaujmou výrazné číslice 12 a 6. Na pozici tři je datumová apertura. Na číselníku jsou vyvedeny světové strany.

Bruvik Arctic Ocean White, Brown, Blue

Automatický nátah | datum | ocel / ø 44 mm | vodotěsnost 100 m | řemínek kožený | 16 000 NOK (cca 35 000 Kč)

 

 

 

Andrej Poliak