Ruský nezávislý hodinář Konstantin Čajkin na svém webu zveřejnil informace o chystaných časomírách inspirovaných Bílým Králíkem z knihy Alenka v říši divů.

Konstantin Čajkin se ve svém novém díle inspiroval obrazem Bílého Králíka, který je symbolem překračování hranic zřejmého, hledání nových významů a boření mýtů. Alenka byla překvapená, když Králík v první kapitole knihy Lewise Carrolla vytáhl z kapsy u vesty hodinky, a tím začalo její dobrodružství.

Titanové pouzdro o průměru 42 milimetrů bude ukrývat jedinečný kalibr, který má mít podle Čajkina 12 a možná dokonce i 13 komplikací. Hodinky, které lze nosit jako přívěsek, kapesní či náramkové časomíry budou vyrobeny v limitované sérii čtyř kusů.

Každý z nich bude mít dva číselníky. Na zadní straně bude označen symbolem barvy hrací karty, takže každý kus bude v jistém smyslu jedinečný.

Na zadní straně hodinek budou věčný kalendář, indikátor východu a západu slunce a ukazatel délky dne a noci. Přední ciferník bude obsahovat pro Čajkina typický žolíkový ukazatel hodin a minut, ukazatel měsíční fáze a „nos“ králíka bude sloužit jako ukazatel AM/PM, měnící barvu v závislosti na denní době.

Funkce i konkrétní designové prvky nebyly vybrány náhodně, ale jsou tematicky spjaty s Carrollovým pohádkovým světem. Kromě toho bude speciálně pro tento model navržena nová unikátní funkce, která vás seznámí s magickým časem Wonderland Time, i když zatím tuto komplikaci mistr drží v tajnosti.

Andrej Poliak