Svátek všech zamilovaných si hodináři z ELTON hodinářská vybrali pro představení první letošní limitky – PRIM Magdalena LE.

„Naše první letošní novinka je poctou historii města, ve kterém se před více než 70 lety zrodila československá hodinářská tradice. Nové Město nad Metují bylo založeno v roce 1501 českým šlechticem Janem Černčickým,“ uvedli hodináři.

Noblesní dámská edice nese jméno jeho manželky Magdaleny z Nestajova, která stála svému muži po boku i v dobách, kdy se kvůli podpoře Jednoty bratrské musel uchýlit na Moravu.

PRIM Magdalena LE (ref.: 73-145-521-00-1)

Nový počin novoměstských hodinářů na první pohled upoutá číselníkem ve výrazné červené barvě. U časomír novoměstské manufaktury jsou ojedinělé také římské číslice.

V novodobé historii od roku 2007 je doposud hodináři ELTONu použili u modelů Svatováclavské, UK (určené výhradně pro absolventy Univerzity Karlovy), Revoluce či limitky Iconic, kterou je Magdalena LE inspirována.

PRIM Magdalena LE (ref.: 73-145-521-00-1)

Zatímco Iconic byly limitovány počtem 40 kusů, Magdalena LE je podobně jako Orlík 2022 LE, je limitována obdobím, kdy je možné si je pořídit. Tím obdobím je letošní rok. Komu červená barva příliš nesedí, tak se může těšit na příští rok. Kdy roční limitka dostane nový barevný odstín, který hodináři z Nového Města nad Metují drží v tajnosti.

PRIM Magdalena LE

Ref.: 73-145-521-00-1 | automatický nátah | nerezová ocel / ø 36 mm | vodotěsnost 50 m | řemínek z aligátoří kůže | prodej jen v roce 2023 | 49 900 Kč – dostupnost časomír zjistíte na Prim.cz

 

 

 

 

Andrej Poliak