Nový Watch It! je v dobrých trafikách nebo v elektronické podobě na Flowie a na AlzaMedia. Čím jsme jej nadupali?

Po přehledu novinek a nejzajímavějších hodinek z letošní Basileje jsme na svých zápěstích otestovali jeden drsný model od Meistersinger a jednoho rozcvičeného mariňáka od Breitling. V Aréně se utkali 3 redaktoři se svými názory na to, co trápí fanoušky hodinek už pěkných pár desetiletí: Jaké jsou nejlepší potápěčské hodinky?

Konečně přinášíme profil značky Jaeger-LeCoultre – vznik, vývoj, stěžejní modely i jejich přístup k hodinářství. Tajnůstkářský selfmademan Dan Houser prostřednictvím hry Grand Theft Auto změnil svět zábavy. Podíváme se, co o něm víme.

Oris Chronoris nejsou první hodinky, na které padne řeč, když se mluví o kultovních kouscích. Přesto mezi ně patří a my řekneme proč. Německý designér Konstantin Grcic přešel z řemeslného prostředí do světa průmyslového designu. Do širokého portfolia jeho práce patří třeba redesign Rado Ceramica. Designér Fabrizio Buonamassa stojí za podobou Fiatu Panda nebo kupé Maserati. Nyní má na starosti design produktů Bulgari a svěřil se nám třeba s tím, co pro něj znamená italský design a jaké má rád motorky.

Do světa horologie zabrousíme v technické rubrice Jemná mechanika, kde si ukážeme, jak fungují planetové převodovky. Podíváme se také jak měřily čas staré národy Jižní Ameriky a jaké jsou na Moravě k vidění salónní orloje.

Kdo má rád hodinky, čas to se rád podívá na další oblasti aplikovaného technického designu, jako jsou auta, motorky… nebo zbraně. Co má posledně zmíněný svět společného s hodinářským? Zmíníme také vznik kategorie vozů Gran Turismo. v neposlední řadě jsme se zeptali Jiřího Korna, jaké hodinky má rád – a je toho opravdu hodně.

Pokud nemůžete sehnat Watch It! ve své trafice, zkuste Flowie nebo AlzaMedia.