Britská luxusní automobilka Rolls-Royce v dubnu letošního roku vyhlásila designovou soutěž pro děti do 16 let. Jak si děti z celého světa představují mobilitu budoucnosti?

Do soutěže Young Designer Competition bylo přihlášeno více než 5000 návrhů z 80 zemí. Porota v závěru roku vyhlásil vítěze ve čtyřech kategoriích – Technologie, Prostředí, Fantazie a Zábava. Další tři přihlášené návrhy bylo porotou pochváleny. Vítězné návrhy pocházejí z Japonska, Francie, Čína a Maďarska. Jejich autoři, děti ve věku od 6 do 16 let, si se svým nejlepším kamarádem užijí cestu s řidičem v Rolls-Royce do školy.

Děti mohli popustit uzdu své fantazie. Nechaly se inspirovat například jednorožci, želvami, vesmírným cestováním, egyptskými pyramidami či Picassem. Návrhy se neomezily pouze na cestování po zemi, dokázala létat, plout po vodě i pod hladinou. Vítězné návrhy byly designovým týmem Rolls-Royce digitálně zpracovány. Designéři automobilky využili software a vývojové procesy jako v případě reálného designového projektu Rolls-Royce.

Vítěz kategorie Technologie

Vítězka kategorie Prostředí

Vítěz kategorie Fantazie

Vítězka kategorie Zábava

Andrej Poliak