Společnost Hublot pokračuje ve své podpoře mladých designérů a letos slaví sedmý a největší ročník výroční ceny Hublot Design Prize.

Osm finalistů vybrala nezávislá porota složená z odborníků z různých oblastí současného designu: Hans Ulrich Obrist, umělecký ředitel Serpentine Galleries, Marva Griffin, zakladatelka veletrhu designu SaloneSatellite, kritička designu a autorka Alice Rawsthorn a Samuel Ross, který získal cenu v roce 2019.

Vítěz Nifemi Marcus-Bello získal finanční odměnu 100 000 švýcarských franků a připojil se k významnému seznamu předchozích držitelů ceny, mezi něž patří Samuel Ross, britský umělec, který navrhl hodinky pro společnost Hublot, a loňský vítěz, newyorský ilustrátor Mohammed Iman Fayaz.

Bello je průmyslový designér z Nigérie, který je známý svým etnografickým přístupem k designu vedenému komunitou, který se snaží o nové formy a typologie. V roce 2017 založil své stejnojmenné designérské studio zaměřené na design nábytku, produktů a instalací.

Cena Hublot Design Prize byla vyhlášena poprvé v roce 2015 u příležitosti desátého výročí ikonických hodinek Big Bang a od té doby se stala významnou událostí v kalendáři designérského průmyslu. Jejími autory jsou generální ředitel společnosti Hublot Ricardo Guadalupe a zesnulý grafický designér Pierre Keller, který se zasloužil o to, že se z Univerzity umění a designu v Lausanne stala jedna z nejvlivnějších designérských škol na světě.