Oficiální časomírou Poháru Ameriky je Omega

Ilustrační foto
Ilustrační foto (c) Omega

Švýcarská manufaktura Omega se stala oficiální časomírou 36. ročníku seriálu jachtařských závodů America’s Cup (Pohár Ameriky) v roce 2021. Štafetu přebírá po italské značce Panerai.

Omega se do role oficiální časomíry Poháru Ameriky vrací po 13 letech. Celkově je to tak její třetí angažmá v rámci tohoto soutěžního klání (2000, 2003). Švýcarská manufaktura je aktivní v mnoha sportovních odvětvích. S jachtingem je například již 25 let spjata díky sponzoringu novozélandského týmu Emirates Team New Zealand.

„Pohár Ameriky má v rámci značky Omega opravdu zvláštní místo. Od vynalézavosti a přesnosti přes nespoutanou energii a historii. Každou svou částí totiž oslovuje našeho ducha. Jsme velmi nadšeni. Zároveň nás těší možnost být příští březen znovu u toho na palubě s týmem Emirates Team New Zealand,“ řekl Raynald Aeschlimann, prezident a generální ředitel Omegy.

„Se značkou Omega spolupracujeme řadu let a respektujeme její vysoké standardy. Naším cílem je mít v týmu ty nejlepší lidi pro každou část 36. ročníku. Omega byla zřejmá volba. Může se pochlubit bohatou historií nejen jako oficiální časomíra olympijských her, ale také jako lídr časomíry na vlnách,“ řekl Grant Dalton, generální ředitel týmu Emirates Team New Zealand.

První závod se konal v roce 1851, kdy tým USA vyzval k souboji 15 jachet.
Z vítězství se nakonec radoval americký tým.

O stříbrný pohár se příští rok utká tým Emirates Team New Zealand jako obhájce vítězství z roku 2007 a americká posádka Oracle Team USA jako vyzyvatel. Pohár Ameriky je nejstarší aktivní mezinárodní sportovní trofejí. První závod se konal v roce 1851, kdy tým USA vyzval k souboji 15 jachet. Z vítězství se nakonec radoval americký tým.