Visionářské partnerství? Možná! Provokativní a nečekané? Rozhodně! Tak totiž můžeme označit poslední počin značek Omega a Swatch, které spojily své síly a na trh uvádí MoonSwatch inspirované legendárními měsíčními časomírami Speedmaster.

Bioceramic MoonSwatch: zleva Mise ke Slunci (ref.: SO33J100), Mise k Merkuru (ref.: SO33A100) a Mise k Venuši (ref.: SO33P100)

Značky čerpaly svou designovou inspiraci z vesmíru a vytvořily kolekci jedenácti modelů Swatch pojmenovaných po planetárních tělesech, od obří hvězdy ve středu sluneční soustavy po trpasličí planetu na jejím okraji.

Bioceramic MoonSwatch: Mise k Zemi (ref.: SO33G100), Mise na Měsíc (ref.: SO33M100) a Mise na Mars (ref.: SO33R100)

Všech jedenáct quartzových modelů má biokeramické pouzdro o průměru 42 mm. Vodotěsnost mají 30 m. Na číselníku je společně uvedené logo Omega a Swatch, nápisy doplňuje ikonický Speedmaster a nový MoonSwatch. Safírové sklíčko má ve svém středu „neviditelné“ písmeno S.

Bioceramic Moonswatch: Mise k Jupiteru (ref.: SO33C100), Mise k Saturnu (ref.: SO33T100) a Mise k Uranu (ref.: SO33L100)

Počáteční prodej hodinek ve vybraných buticích Swatch strhl doslova šílenství. Prodej byl limitován jedním kusem na zákazníka. Swatch na svých webových stránkách označil uvedení MoonSwatch jako neuvěřitelný úspěch, který předčil všechna očekávání.

Bioceramic MoonSwatch: Mise k Neptunu (ref. SO33N100) a dvakrát Mise k Plutu (ref.: SO33M101)

Značka přislíbila prodej modelu i v nadcházejících týdnech. V dohledné době by se prodejní limit měl vrátit zpět na dva kusy na osobu.

Andrej Poliak