Druhý říjnový čtvrtek je Světovým dnem zraku (World Sight Day). Švýcarská značka Omega je již desátým rokem partnerem společnosti Orbis International.

Omega je hrdým podporovatelem společnosti Orbis International a její Létající oční nemocnice od roku 2011. „Je nám ctí, že můžeme podporovat práci této vynikající organizace, která je průkopníkem v oblasti globální oční péče,“ stojí v prohlášení značky.

ČTĚTE: Oslavte Bond Day s časomírami Omega

Ambasadorka Omegy modelka Cindy Crawford se svojí dcerou navštívila tým Orbis International v Peru. Setkaly se se zdravotníky a malými pacienty, kterým léčba vrátila zrak a změnila životy, a také s jejich rodinami. „Na místním letišti čekají odbavovači zavazadel na jedinečného návštěvníka. Letadlo, které se nepodobá žádnému jinému na světě. Letadlo, které dokáže zázraky. Létající oční nemocnice dokáže zázraky,“ řekla Crawford.

V roce 2011 se ambasador značky Daniel Craig a společnost OMEGA připojili k Orbisu v Mongolsku, aby se na vlastní oči přesvědčili o práci, kterou odvádějí obětaví dobrovolníci a oční lékaři. Jeho zážitky byly zachyceny v dokumentárním filmu Through Their Eyes.

ČTĚTE: Omegy vydraženy v aukci Christie’s 60. let Jamese Bonda

Omega společnosti Orbis International dodává plyšové medvídky pro každého malého pacienta. Utěšují děti a jejich rodiny a pomáhají chirurgům vysvětlit pacientům léčbu. Po léčbě dostane medvídek odpovídající pásku přes oko.

Andrej Poliak

Hodinky Omega si můžete vybrat v Klenotnictví Dušák.