Nové ultrapotápky Submersible Elux LAB-ID italské značky Panerai jsou vybavené elektroluminiscenčními panely, které si značka patentovala již v roce 1966.

Novinka se pyšní hned čtyřmi patentovanými řešeními – osvětlená tečka na lunetě, materiálem Ti-Ceramitech, ochranou spínače osvětlení a osvětlenými ručkami. LAB-ID je zkratka pro „Laboratorio di Idee“ (Dílna nápadů), která představuje závazek k neustálému hledání inovativních technických řešení pro zvýšení standardů a výkonnosti.

Elux, což je zkratka slova „elettroluminescenza“, které znamená elektroluminiscenci, je technologie patentovaná 15. června 1966.

Značkou patentovaný materiál Ti-Ceramitech spojuje lehkost titanu s odolností keramiky prostřednictvím procesu titanové keramizace, jehož výsledkem je materiál s výrazným modrým odstínem. Je o 44 procent lehčí než ocel a má lomovou houževnatost desetkrát vyšší než keramika.

Funkce Power Light se aktivuje pomocí speciálního tlačítka umístěného na pouzdře na 8. hodině, a to jednoduchým gestem otevření patentovaného systému ochrany tlačítka.
Tato ochrana zajišťuje, že se tlačítko aktivuje pouze v případě potřeby.

Kompaktní mikrogenerátor o rozměrech 8 x 2,3 mm má na míru vyrobené cívky, magnety a stator pro optimalizaci energetické účinnosti, obsahuje vysokorychlostní rotor pracující rychlostí 80 otáček za sekundu, který generuje vysokofrekvenční elektrický signál 240 Hz.

ČTĚTE: Panerai uvádí čtyři novinky z kolekce Radiomir

Submersible Elux LAB-ID mají 49milimetrové pouzdro z Ti-Ceramitech. Hodinky jsou limitovány počtem 150 kusů s roční produkcí 50 kusů. O pohon se stará kalibr P.9010/EL disponující 3denní rezervou nátahu.

Strojek se skládá z 363 součástek a má šest pérovníků, z nichž čtyři vyrábí elektřinu potřebnou k 30minutovému osvětlení a dva se starají o rezervu nátahu.

Panerai Submersible Elux LAB-ID

Ref.: PAM01800 | automatický nátah | indikátor osvětlení | Ti-Ceramitech / ø 49 mm | vodotěsnost 500 m | pryžová náramek | limitovaná edice 50 kusů ročně do počtu 150  | 108 000 eur (cca 2 689 475 Kč)

 

 

 

 

Andrej Poliak