Hodinky Altiplano Ultimate Concept byly poprvé představeny v Ženevě na veletrhu Watches & Wonders v roce 2018. O čtyři roky později se v ženevském výstavním centru Palexpo v rámci Watches and Wonders 2022 tyto časomíry představují znovu v podobě unikátního kousku.

Před čtyřmi lety hodinky Altiplano Ultimate Concept (AUC) sklidily velký ohlas hodinářské komunity i světového tisku jako nejtenčí mechanické hodinky na světě. Hodinky byly tenké pouhé 2 mm! Nová konstrukce hodinek, 5 patentů… jedinečný koncept byl korunován ziskem prestižní ceny Aiguille d’Or z Grand Prix d’Horlogerie de Genève v roce 2020.

Piaget Altiplano Ultimate Concept 2022

Letos představený unikátní kousek Altiplano Ultimate Concept je oslavou svého předchůdce. V horní části ciferníku můžete vidět logo Piaget vyvedené historickým písmem, které je stejným typem písma, jaký byl použit v logu nad manufakturou Piaget ve švýcarské vesnici La Côte-aux-Fées.

Piaget Altiplano Ultimate Concept 2022

V malém okénku na číselníku je datum 7. února 2017, kdy původní AUC vznikly. Na hlavní desce je potom technologií Super-LumiNova znázorněna konstelace hvězd na obloze nad La Côte-aux-Fées v tento výjimečný den v historii manufaktury Piaget.

Piaget Altiplano Ultimate Concept 2022

Mechanický strojek s ručním nátahem je usazen v pouzdře o průměru 41 mm vyrobeného ze slitiny kobaltu. Časomíry disponují 40hodinovou rezervou chodu.

Andrej Poliak