Švýcarská manufaktura IWC Schaffhausen se pochlubila novými časomírami Pilot’s Watch Automatic 41 Black Aces, které jsou inspirovány spoluprací s letkou amerického námořnictva.

Nejvýraznějším prvkem těchto hodinek je plně svítivý bílý ciferník. Skládá se z celistvého disku Super-LumiNova, který ve tmě vyzařuje jasné nazelenalé světlo a posouvá noční viditelnost na vyšší úroveň. Testy v černé komoře potvrdily svítivost až 23 hodin.

ČTĚTE: IWC Portugieser Automatic 40 s lososovým číselníkem

Hodinky Pilot’s Watch Automatic 41 Black Aces mají keramické pouzdro z černého oxidu zirkoničitého a pohání je strojek kalibru 32100 z produkce IWC s rezervou chodu 72 hodin. Časomíry jsou k dostání výhradně online na iwc.com.

Časomíry Pilot’s Watch Automatic 41 Black Aces jsou inspirovány pilotními hodinkami, které IWC zkonstruovala pro členy Strike Fighter Squadron 41 (VFA-41), známé také jako „Black Aces“.

Tato letka sídlí na námořní letecké základně Lemoore v Kalifornii. VFA-41 byla původně zformována v roce 1950 na základně NAS Oceana, je přidělená k letce Carrier Air Wing 9 a používá rádiový volací znak „Fast Eagle“.

IWC Pilot’s Watch Automatic 41 Black Aces

Ref.: IW326905 | automatický nátah | keramika / ø 41 mm | vodotěsnost 60 m | textilní pásek | 7200 CHF (cca 181 900 Kč)

 

 

 

 

Andrej Poliak