Doktor Joseph Heß doplaval od pramene řeky Rýn k jejímu ústí v Severním moři. Vzdálenost 1235 km zdolal za 25 dní s hodinkami NOMOS Ahoi neomatic Atlantic na zápěstí.

Šéf projektů na technologické univerzitě v Saské Kamenici v Německu má plavání opravdu rád. Vždyť za sebou má taková dobrodružství jako plavání z Korsiky na Sardinii či z Evropy do Afriky. „V rukách“ má rovněž německou část Labe z Bad Schandau do Hamburku.

Heß proplaval městy Kostnice, Basilej, Karlsruhe, Wiesbaden, Bonn, Düsseldorf a Rotterdam. Denně uplaval od 28 do 75 kilometrů. Rýn je se svou celkovou délkou 1320 km dvanáctou nejdelší řekou Evropy.

Hodinky NOMOS Ahoi neomatic Atlantic a doktor Joseph Heß, šéf projektů na technologické univerzitě v Saské Kamenici v Německu

„Klíčovými faktory pro mě byly pohodlí a hmotnost. I po více než dvanácti hodinách ve vodě se mi hodinky stále nosily skvěle a byly dostatečně lehké, aby neovlivnily můj plavecký styl po tak dlouhou dobu. Jsem ohromen, že něco tak krásného a půvabného vydrží takový nápor, aniž by to na něm zanechalo stopy. Na hodinky Ahoi se můžete spolehnout i v extrémně namáhavých situacích,“ liboval si Heß a dodal: „Když se z Rýna vynoříte vyčerpaní, hodinky z Glashütte udělají stylový dojem.“

Heß plave v rámci projektu Swim4Science, jehož cílem je zpřístupnit veřejnosti různé projekty a výzkumy vysokých škol a univerzit v Německu. Například ty, které se týkají kvality vody. Řeka je zrcadlem lidí, kteří podél ní žijí, říkají vědci. Voda prozrazuje, zda se na polích používají pesticidy a nebo jaké léky.

Heß však není první, kdo se do podobného podniku pustil. V roce 1969 Rýn zdolal Klaus Pechstein. Zabralo mu to 30 dní.

NOMOS Ahoi neomatik Atlantic (ref.: 567)

Hodinky Ahoi neomatik Atlantic pohání 3,2 mm vysoký in-house kalibr DUW 3001 se 43hodinovou rezervou nátahu. Ocelové pouzdro má průměr 36,3 mm.

NOMOS Ahoi neomatik Atlantic

Ref.: 567 | automatický nátah | datum | nerezová ocel / ø 36,3 mm | textilní voděodolný řemínek | vodotěsnost 200 m | 94 300 Kč

 

 

 

Andrej Poliak