Dvě hodinářské výstavy se konaly v Praze už loni. Říjnový Salon výjimečných hodinek na Žofíně a prosincový festival microbrandů Micro Praha. Ne jinak tomu bude letos. Obě výstavy se ale termínově přiblížily a náš magazín je premiérově hlavním mediálním partnerem obou.

Existence dvou hodinářských přehlídek krátce po sobě, tak z Prahy dělá Ženevu střední Evropy. Švýcarská metropole je Mekkou hodinářských výstav.

Salon výjimečných hodinek (Salon Exceptional Watches – SEW) je zavedenou značkou, která do jednoho z nejkrásnějších pražských paláců letos přiláká návštěvníky již podesáté. Na našich webových stránkách budete moci sledovat všechny aktuality, které se výstavy budou týkat. Takže si do svých kalendářů pečlivě poznamenejte termín od 22. do 23. listopadu.

Naproti tomu festival microbrandů Micro Praha je na hodinářské scéně benjamínkem. Nicméně loňský premiérový ročník ukázal, že má velký potenciál. Zúčastnilo se ho 37 značek ze 14 zemí světa a do hotelu King’s Court přilákal téměř 2000 návštěvníků. Prostory se ale nakonec ukázaly poněkud stísněné, byť byly opravdu okouzlující.

Letos se Micro Praha přesune do neméně honosných prostor. Druhý ročník se návštěvníkům představí na přelomu listopadu a prosince ve Fantově budově na hlavním nádraží. Přesným dějištěm bude secesní klenot Sloupový stál s bohatou štukovou výzdobou a zachovalými barevnými vitrážemi se secesním motivem. Všechny aktuality týkající se festival microbrandů můžete sledovat na našich stránkách.

A na našem facebookovém profilu nám můžete napsat, zda se na některou z výstav chystáte.

Andrej Poliak