Motiv hodinek už podruhé pomáhá dětem. Český kreslíř komiksů a ilustrátora Richard Svitalský tentokrát zavzpomínal na kultovní trilogii Návrat do budoucnosti (Back to the future) a hodinky Casio, jež na zápěstí nosil Marty McFly, respektive herec Michael J. Fox.

Na tričku se po boku digitálních Casio CA-50 objevuje i americký supersport DMC DeLorean, který ve filmu posloužil jako stroj času. Tento legendární model můžete znát například i z populárních seriálů, jako je sitkom Ajťáci nebo americká komediální série Teorie velkého třesku. Zahlédnout je můžete i na zápěstí Heathera Ledgera při natáčení akčního filmu Temný rytíř v roli Jokera.

POZOR: Objednávky se uzavírají 30 dubna!

Filmová trilogie Návrat do budoucnosti má na svém kontě řadu úspěchů. Vše začalo prvním filmem v roce 1985. Režisér Robert Zemeckis dal dohromady nesourodou dvojici 17letého studenta Martyho (Micheal J. Fox) a excentrického vědce Doca Browna (Christopher Lloyd). Film získal čtyři nominace na Zlaté glóby a tři nominace na Oscara za nejlepší zvuk, nejlepší ppůvodní scénář a nelepší píseň. Oscara získal za nejlepší zvukové efekty.

Na pokračování si fanoušci museli počkat čtři roky. V revoluční roce se Marty vrátil na scénu v pokračování Back ro the Future Part II. Nominaci na Oscara si film zasloužil za vizuální efekty. Třetí pokračování se do kin dostalo v roce 1990. Zatímco v prvním filmu si Fox střihl jednu roli, ve druhém už to byla dvojrole a ve třetím hrál dokonce tři postavy.

Andrej Poliak