Studio Porsche Design (PD) se opět stala oficiální časomírou rakouské setinové rallye Ennstal Classic. Loni na počest opravdového závodění PD vydalo speciální edici řady 1919. Pro letošní ročník si hodináři v PD vybrali legendární Chronograph 1.

Spolupráce pořadatelů závodu s designovou značkou byla letos rozšířena. Porsche Design nejenže vyrobilo limitovanou edici legendárního chronografu, ale na přesné časomíry se mohou těšit i nejlepší závodníci.

Porsche Design má závodění ve své genetické výbavě. A je téměř jistotou, že když se hodináři PD rozhodnou pro limitku spojenou s motorsportem, jejich volbou je většinou Chronograph 1. Na počátku letošního roku byla uvedena 250kusová série Porsche Design Chronograph 1 – GP 2023 Edition.

Nyní přichází na řadu závod Ennstal Classic, který loni jel po třicáté. Při této příležitosti PD uvedlo 23kusou limitku Porsche Design Chronograph 1 – Ennstal-Classic 2023 Edition. Hodinky jsou vyráběny ručně v hodinářské dílně Porsche ve švýcarském Solothurnu.

Porsche Design Chronograph 1 – Ennstal-Classic 2023 Edition

Časomíry jsou poháněny klasickým kalibrem Porsche Design WERK 01.140 s certifikací COSC. Na černém číselníků jsou vedle třech subčíselníků také apertury dne a data. Průhledným dýnkem je viditelný ikonický rotor PD.

Porsche Design Chronograph 1 – Ennstal-Classic 2023 Edition

.

Porsche Design Chronograph 1 – Ennstal-Classic 2023 Edition

Automatický nátah | chronograf s certifikací COSC, den, datum | titan / ø 40,8 mm | vodotěsnost 100 m | kožený řemínek | limitovaná edice 23 ks | 9500 eur (cca 226 000 Kč)

 

 

 

 

Andrej Poliak