Koronovirová krize dopadla také na hodinářský průmysl. Nejenže byly zavřené obchody, ale ve velkém se rušily světové výstavy. Tuzemští milovníci hodinek se ale bát nemusí. Praha bude v říjnu již podruhé hostit Salon Exceptional Watches (SEW).

Sedmý ročník veletrhu výjimečných hodinek bude ve dnech 16. a 17. října hostit pražský palác Žofín. Letošní ročník se stejně jako předchozí pyšní světoznámými značkami vysokého hodinářství, ale i nezávislými tuzemskými značkami a zajímavými menšími manufakturami. Výstava v České republice se co do velikosti a množství exponátů řadí na pozici největšího veletrhu hodinek ve střední a východní Evropě.

Hodinky roku 2019 CZAPEK GENEVE Place Vendôme „Ombre“ vzešly z hlasování návštěvníku SEW Praha
Hodinky roku 2019 CZAPEK GENEVE Place Vendôme „Ombre“ vzešly z hlasování návštěvníku SEW Praha

Součástí výstavy je rovněž soutěž o nejelpší hodinky roku Watch of the Year. Které hodinky padnou do oka návštěvníkům výstavy? Loňským vítězem se staly hodinky CZAPEK GENEVÉ Place Vendôme „Ombre“. Předchozí vítěze si můžete prohlédnout na stránkách výstavy SEW.

„Pražský veletrh Salon Exceptional Watches, SEW, se sice bude konat letos teprve posedmé, přesto máme ambici obhájit pozici největšího veletrhu hodinek ve střední a východní Evropě,“ uvedl Jan Pokorný, generální ředitel SEW.

Skica hodinek Minor od české manufaktury Bohematic
Skica hodinek Minor od české manufaktury Bohematic

Program výstavy se dolaďuje. Již nyní ale víme, že se pražskému publiku poprvé představí nezávislá značka Trilobe Watches z Francie. Premiéru bude mít také česká hodinářská firma Bohematic, která představí model Minor. Její první počin Graphic Sutnar jsme vám představili v tomto článku.

Tutima Patria
Tutima Patria

Do třetice lze prozradit účast privátní německé značky Tutima z pohraničního Glashütte, která bude v rámci veletrhu SEW vystavovat již potřetí. „Moc nás těší zájem ze strany českých sběratelů hodinek o naši manufakturní produkci, a to konkrétně o loňskou novinku Patria, postavenou na našem kalibru 617 s manuálním nátahem,“ prozrazuje ředitel výroby Alexander Philipp. Je zajímavé, jak velmi rychle se nám na trhu podařilo tuto linii etablovat. Na Žofíně se však budeme prezentovat i naší základní řadou pilotních hodinek, kterou jsme letos rozšířili o různá barevná vzezření,“ dodává.