Bezpochyby největším překvapením letošních ženevských dní Geneva Watch Days bylo odhalení hodinek Hautlence Linear Series 1. Podstatný vlastně v tomto případě není samotný produkt, ale hlavně navázání na původní filosofii niche brandu a jeho opětovné nastartování.
O to se má pro rodinnou značku postarat brand manažer Samuel Hoffmann, jenž má dohlížet na to, aby veškerá produkce značky, tedy zhruba dvě stě kusů ročně, dokázala stále nést poselství, ke kterému se v roce svého vzniku, tedy před osmnácti lety, zavázala. Po delší odmlce tedy došlo ke vzkříšení dávných konceptů těžících z originality obdélníkové konstrukce a s tím spojeného proporčního řešení komplikací ve vzniklé ploše.
Právě s touto charakteristikou si zahrává i ocelový premiant kolekce Linear Series 1, jenž bude pro celý svět dodáván pouze ve 28 kusech. Jeho maskulinní proporce propůjčují enormní prostor pro vyniknutí indikací na ploše číselníku připomínajícího starý televizor. Ve spodní části je patrný pulzující minutový létající tourbillon 3Hz kalibru D50.
Ten samozřejmě vzniká v dílnách MELB Holding, tedy sesterské manufaktury H. Moser & Cie., což je patrné z jeho konstrukce – mimochodem, znamená to, že disponuje i dvojicí protilehle usazených vlásků vlastní výroby. Základna HMC 804 si však vysloužila modul ze studia Agenhor, za nímž stojí génius Jean-Marc Wiederrecht. Minuty jsou tedy indikovány na safírové stupnici jedinou ručkou, hodiny jsou však převedeny do levé části plochy, kde se pohybují lineárně, skokově a retrográdně. Po dovršení konce své dráhy se tak skokem vrátí na její začátek.
Hautlence Liniear Series 1 
Ref.: AD50-ST00 | automatický nátah | lineárně zobrazovaná retrográdní skoková indikace hodin, létající tourbillon | ocel / 43 × 50,8 mm | vodotěsnost 100 m | kaučukový náramek | limitovaná edice 28 kusů | 1  520  000 Kč
JL, Watch It! #47