Dobojováno. Demokratický kandidát Joe Biden se stal 46. prezidentem Spojených států amerických. Jaký má vztah k hodinkám? Jaké časoměřiče jsou jeho oblíbené?

Hodinky Omega Seamaster na zápěstí viceprezidenta Joea Bidena v objetí s americkým prezidentem Barackem Obamou
Hodinky Omega Seamaster na zápěstí viceprezidenta Joea Bidena v objetí s americkým prezidentem Barackem Obamou

Podle serveru Ashton-Blakey je Biden hodinkám nakloněný. Jeho oblíbenou značkou je více než deset let Omega. Konkrétně model Seamaster z nerezové oceli s modrým číselníkem a lunetou. Bidenovu oblibu modelu Seamaster dokládá také článek serveru Haute Time z roku 2013.

Viceprezident Joe Biden, prezident Barack Obama a té době nominantka do Nejvyššího soudu USA Elena Kaganová (2010)
Viceprezident Joe Biden, prezident Barack Obama a té době nominantka do Nejvyššího soudu USA Elena Kaganová (2010) (c) Obama White House

Na zápěstí Bidena byly spatřeny i jiné značky. V roce 2010 na společném snímku s prezidentem Barackem Obamou a Elenou Kaganovou má na zápěstí první generaci hodinek Tissot T-Touch. Obama podle A Blog To Watch na ruce dárek od tajné služby – quartzové hodinky Jorg Gray JG6500. A konečně zápěstí nominatky a později členky Nejvyššího soudu USA Eleny Kaganové zdobí Movado Museum.

Viceprezident Joe Biden s hodinkami Vulcain na zápěstí ve videu z Bílého domu v listopadu 2011
Viceprezident Joe Biden s hodinkami Vulcain na zápěstí ve videu z Bílého domu v listopadu 2011

V roce 2011 měl Biden na zápěstí hodinky švýcarské manufaktury Vulcain. Server Hodinkee uvedl, že se s největší pravděpodobností jedná o 50s Presidents’ Watch Automatic Steel. Hodinky Vulcain mělo na zápěstí vícero amerických prezidentů. Konkrétně model Cricket. Ne nadarmo se jim neoficiálně přezdívá The watches of President’s. Američtí prezidenti je dostávali darem při návštěvě Finska od klenotníka Keijo Paajanena a jeho otce. Finové se na tom dohodli s Michaelem Ditisheimem z Vulcainu. Bohužel nový prezident Biden své Crickety od Paajenena nedostane. Podle Jamese Hendersona, který píše blog Tempus Fugit, Paajenen před více než rokem zemřel.

Andrej Poliak