Ve druhé polovině letošního roku se světu představí nová generace vlajkové lodi Mercedesu třída S. Na sociálních sítích už unikly některé snímky, ale nyní je poprvé k dispozici foto přímo do Daimleru.

Snímky maskovaného vozu na svém Instagramu přinesl španělský web CocheSpias. Velkou fotosérii chystaného automobilu zveřejnil také server Autocar. Nicméně až nyní se díky novému marketingovému komunikačnímu kanálu Mercedes me můžeme potěšit pohledem na příď třídy S bez maskování.

Vizualizace nové továrny Factory56
Vizualizace nové továrny Factory56

Nová třída S se bude vyrábět v nové továrně v německém Sindelfingenu, kterou v Mercedesu označují jako Factory 56. Továrna se nachází asi 20 km od sídla Daimleru ve Stuttgartu a rozkládá se na ploše 220 000 metrů čtverečních. To je plocha přibližně 30 fotbalových hřišť.

Maskovaný předprodukční vůz Mercedes-Benz třídy S představený na marketingovém kanálu Mercedes me
Maskovaný předprodukční vůz Mercedes-Benz třídy S představený na marketingovém kanálu Mercedes me

Kromě nové generace třídy S se ve Factory 56 budou vyrábět další vyšší a luxusnější třídy. Vedle nich budou z výrobních linek sjíždět také hybridní vozy a čistě elektrická auta ze série EQ. Mezi nimi se objeví i čistě elektrická verze třídy S, kterou jsme mohli vidět na kanálu Merceds me v maskování.