Luxusní automobilka Rolls-Royce spadající pod BMW na konci září oznámila uvedení svého prvního elektromobilu. Vůz se bude jmenovat Spectre a na trh bude uveden ve čtvrtém čtvrtletí roku 2023.

Název luxusního elektromobilu Spectre (přízrak, duch, zjevení) a jeho anglický původ by mnohé mohl mylně svádět k domění, že se jedná o odkaz na bondovku Spectre s Danielem Craigem v hlavní roli. Omyl. Agent s právem zabíjet holduje jiné anglické značce – Aston Martin.

Spectre, první elektromobil Rolls-Royce, bude na trh uveden na konci roku 2023

„Dnešek je nejvýznamnějším dnem v historii Rolls-Royce Motor Cars od 4. května 1904. V ten den se naši otcové zakladatelé Charles Rolls a Sir Henry Royce poprvé setkali a dohodli se, že vytvoří „nejlepší auto na světě,“ řekl při slavnostním oznámení šéf automobilky Torsten Müller-Ötvös.

Spectre, první elektromobil Rolls-Royce, bude na trh uveden na konci roku 2023

„Dnes, o 117 let později, jsem hrdý na to, že mohu oznámit, že Rolls-Royce zahájí program silničních testů mimořádného nového produktu, který pozvedne celosvětovou revoluci elektromobilů a vytvoří nejlepší super-luxusní vůz svého druhu. Nejedná se o prototyp. Je to skutečná věc. První dodávky našim klientům uskutečníme ve čtvrtém čtvrtletí roku 2023,“ dodal.

O technických detailech tak prozatím, z logických důvodů, nejsou žádné konkrétní informace. Jedno je ale jisté. Rolls-Royce uvede svůj první elektromobil dříve než konkureční Bentley, které svou první „elektriku“ avizovalo na rok 2025.

Andrej Poliak