Značka Rebellion Timepieces, oficiální časomíra legendární Rallye Dakar, uzavřela partnerství s týmem Alfa Romeo F1 Team ORLEN.

Světovému šampionátu FIA mistrovství světa Formule 1 vévodí jako oficiální časomíra značka Rolex. V nejsledovanějším motoristickém seriálu se však neztrácí ani ostatní hodinářské značky. Toho si jsou šéfové Rebellion Timepieces vědomi.

Značka Rebellion Timepieces se samozřejmě objeví na závodním monopostu C42, na kombinézách pilotů Valtteriho Bottase a Zhou Guanyu a na dalších týmových aktivech.

ČTĚTE: Rolex je králem Formule 1, Richard Mille korunním princem

„Jsme velmi potěšení, že můžeme být spojeni se dvěma prestižními hráči v automobilovém světě, kteří sdílejí naše hodnoty a vášeň pro motoristické závody: Sauber Motorsport, historický švýcarský tým a Alfa Romeo F1 Team Orlen, tým, jehož barvy hájí první čínský pilot Guanyu Zhou. Jsme rádi, že s nimi můžeme sdílet tuto stránku historie,“ uvedl k partnerství Alexandre Pesci, šéf Rebellionu.

Ostatní hodinářské značky ve Formuli 1

Partnery dalších týmů jsou IWC Schaffhausen (Mercedes-AMG Petronas Formula One Team), Bell and Rose (BWT Alpine F1 Team), Tag Heuer (Oracle Red Bull Racing), Girard-Perregaux (Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team), Edifice Casio (Scuderia AlphaTauri), Cyrus Genéve (Uralkali Hass F1 Team) a Bremont (Williams Racing). Richard Mille je partnerem hned dvou týmů: McLaren F1 Team a Scuderia Ferrari.

Formule 1 sezona 2022

Letošní sezona odstartuje 18. března prvním tréninkem Velké ceny Bahrajnu. O první body se piloti utkají 20. března na 5,412 kilometru dlouhém okruhu Bahrain International Circuit. Na závodníky čeká 57 kol.

Na programu je 22 Velkých cen. Kolotoč Mistrovství světa Formule 1 čekají mimo jiných tři zastávky v Severní Americe – 6. až 8. 5. Miami, 17. až 19. 6. Montreal a 21. a 23. 10. Austin. Finálová Velká cena Abú Dhabí se bude konat od 18. do 20. 11.

Z letošního ročníku byla kvůli ruskému útoku na Ukrajinu vyřazena Velká cena Ruska v Soči. Ve společném prohlášení mezinárodní automobilové federace FIA a zástupců týmů Formule 1 se píše, že „seriál MS F1 se koná v zemích po celé planetě s pozitivní vizí sjednocování lidí a sbližování národů.“

Andrej Poliak