Na číselnících české manufaktury ELTON hodinářské jsme zvyklí vídat PRIM, případně název modelu. Nyní se po více než půl století vrací označení ELTON.

V historii novoměstského hodinářského podniku najdeme řadu legendárních modelů. Hodinky s názvem ELTON SPORT jsou bezpochyby jedním z nich. Aktuální novinka českých hodinářů je poklonou tomuto klasickému sportovnímu modelu.

ČTĚTE: Hodináři z Eltonu uvádí PRIM Diplomat

Motivací ke vzniku původních hodinek ELTON SPORT se stal úspěch a popularita modelu ORLÍK. Když se tehdejší ministerstvo obrany přesvědčilo, že na schopnosti a um novoměstských hodinářů se může opravdu spolehnout, přišlo koncem 60. let s novým úkolem.

Dodat dalších 600 kusů vodotěsných hodinek. Protože se v podniku právě v té době uvažovalo o vytvoření sportovních hodinek pro širokou veřejnost, spojilo vedení oba cíle v jeden. Konstruktéři museli překonat řadu malých i větších problémů, výsledek ale stál za to. ELTON SPORT se stal prvním z řady úspěšných sportovních vodotěsných hodinek z Nového Města nad Metují, pro které se vžil název „sportky“.

Pouzdro z nerezové oceli ukrývá manufakturní strojek Prim kalibr 94 s 48 hodinovou rezervou chodu. Rhodiovaný trojek s ručním nátahem vyráběný od roku 2009 má tlumič nárazu Incabloc.

Modrý číselník zdobí výrazné lichoběžníkové indexy. Pod pozicí 6 je nápis Czechoslovakia (Československo), který odkazuje na model z roku 1969. Na třetí hodině je čtvercová datumová apertura.

Časomíry jsou limitovány počtem 50 kusů a jsou dodávány v dřevěné kazetě s koženým řemínkem a pryžovým náramkem. Nechybí nástroj na jejich výměnu.

PRIM ELTON Sport 2023 LE

Ref.: 94-138-016-00-3 | ruční nátah | nerezová ocel 316L / ø 38 mm | vodotěsnost 50 m | kožený řemínek a pryžový pásek | limitovaná edice 50 kusů | 89 900 Kč – dostupnost časomír ověříte na Prim.cz

 

 

 

 

Andrej Poliak, zdroj tisková zpráva