Superrychlé Lamborghini Revuelto díky plug-in hybridnímu pohonu posouvá italskou značku supersportovních vozů do nové éry. Novinka kombinuje výkonný vidlicový dvanáctiválec se třemi elektromotory.

Kombinovaný výkon dosahuje 1001 koně. Zrychlení z nuly na stovku zvládne za 2,5 vteřiny. Maximální rychlost má pak hodnotu 350 km/hod.

Revuelto bude stát přibližně 500 000 eur (12 mil. Kč) a je „začátkem nové éry Lamborghini“ uvedl Stephan Winkelmann, generální ředitel Lamborghini.

Produktová řada značky – sportovní kupé Huracan a SUV Urus – bude hybridizována do konce roku 2024, řekl Winkelmann při středečním představení kupé.

Výroba modelu Revuelto se rozběhne ve druhé polovině roku a první dodávky budou do konce roku, sdělil podle serveru Automotive News Europe Winkelmann. Odmítl uvést cílové objemy, pouze sdělil, že příjem objednávek je velmi pozitivní a že první dva roky výroby byly prodány.

Model Revuelto navazuje na tradici značky, která získala své jméno podle španělského bojového býka. „Revuelto“ je španělský výraz pro „nezkrotný“.

Andrej Poliak