Novoměstská značka hodinek Robot je s automobilismem bytostně spjata. Dvě modelové řady – Minor a Aerodynamic – jsou toho důkazem. Není tedy divu, že své příznivce zve do Prahy na start závodu Oldtimer Express.

Na start letošního ročníku se v sobotu 4. května postaví čtyřicet posádek. Cíl? Atény. Slavnostní start veteránské jízdy se odehraje od 7:00 do 10:00 před Národním technickým muzeem v Praze.

Trasa dlouhá 2439 kilometrů je rozdělena na pět etap. Ty účastníky provedou rakouskými Alpami, pobřežím Chorvatska, Bosnou a Hercegovinou, Černou Horou, Albánií a samozřejmě Řeckem.

Pro diváky je připraveno řada lákadel včetně autogramiády motoristických osobností. Mezi nimi například pětinásobný vítěz 24 hodin Le Mans Emanuele Pirro. Slovenská femmele fatale Katarína Kývalová či španělský bývalý motocyklový závodník Gregorio Lavilla.

Do závodu mimo jiných vyrazí také zakladatel závodu Josef Zajíček, majitel autodromu Most i značky Robot. A právě barvy své hodinářské značky bude hájit za volantem vozu BMW 327 Cabriolet z roku 1941. Což je druhý nejstarší automobil na startu. Prvenství drží MG F-Type z roku 1937.

Pro vítěze závodu jsou přichystány unikátní hodinky Robot.

Andrej Poliak