Jednou z posledních velkých hodinářských značek, která si dávala s letošními novinkami na čas, byl Rolex. Místo revoluce se ale v Ženevě rozhodli pro evoluci tradičních modelů.

Rolex Oyster Perpetual Sky-Dweller
Rolex Oyster Perpetual Sky-Dweller

Poslední v září představenou novinkou je model Sky-Dweller, který je poprvé opatřen náramkem Oysterflex. Jedná se o první klasické Rolexky vybavené inovativním páskem z elastomeru.

Elastomer je polymerní materiál, s vysokou pružností. Bývá buď přírodního nebo syntetického původu a vyznačuje se schopností vracet se do původního tvaru po předchozí deformaci za účinku vnější síly. Elastomery jsou objemově stabilní.

Pouzdro o průměru 42 mm z 18k žlutého zlata ukrývá in-house kalibr 9001 s typicky modrým vláskem z paramagnetické slitiny nazvané Parachrom. Jedná se o slitinu niobu a zirkonia s oxidovým povlakem. Název kombinuje „paramagnetický“ a „chrom“ (řecký výraz pro barvu). Jednou z hlavních výhod vlásku Parachrom jsou jeho antimagnetické vlastnosti, a navíc je přesnější při vystavení otřesům ve srovnání s feromagnetickými slitinami.

Rolex Oyster Perpetual Sky-Dweller
Rolex Oyster Perpetual Sky-Dweller