Tradiční přehlídka veteránů Concorso d’Eleganza v severní Itálii byla svědkem premiéry unikátního vozu Rolls-Royce Bot Tail. Ručně sestavovaný vůz jehož budou vyrobeny pouze tři kusy.

Concorso d’Eleganza se každoročně koná ve druhé polovině května v hotelu Villa d’Este v Cernobbio, na západním břehu Komského jezera v severní Itálii. Partnerem letošního ročníku byla již podesáté německá manufaktura A. Lange & Söhne. A mimo jiných také BMW Group Classic, odnož mateřského koncernu BMW, kam spadá i výrobce luxusních automobilů Rolls-Royce.

Rolls-Royce Boat Tail je vyroben kompletně ručně, přičemž panely karoserie jsou vyrobeny z obrovských, jednoduchých hliníkových plechů, které vytvářejí charakteristické obrysy inspirované závodními jachtami z počátku 20. století. Tento pozoruhodný vůz je v každém ohledu zcela jedinečný.

Mřížku chladiče Pantheon, vyfrézovanou z jediného masivního hliníkového polotovaru, zdobí symbol Spirit of Ecstasy vyvedený v růžovém zlatě. Interiér je nádherně vyladěnou kombinací dokonale sladěných kůží v barvě koňaku a ústřice a dýhy z ořechu Royal Walnut s akcenty z růžového zlata a perleti. Kůže doplněné perleťovým povrchem zvýrazňují povrchy a tvary sedadel a design interiéru Boat Tail.

Andrej Poliak

Příští ročník Concorso d’Eleganza se na březích jednoho z nejkrásnějších italských jezer bude konat od 19. do 23. května.

OBRAZEM: BOVET 1822 pro Rolls-Royce Boat Tail