Quatrzové strojky, jejichž baterie jsou napájené světlem jsou součástí řady modelů mnoha výrobců. Novou řadu Solartech Series 200 a 2000 představila švýcarská Ronda.

Strojky s klasickými funkcemi (200) mají rezervu chodu osm měsíců, zatímco chronografy (2000) pět měsíců. Pokud se však baterie vybije, stačí tři minuty na světle (sluneční i umělé) k provozu hodinek po dobu jednoho dne, zatímco 10 hodin zajistí plnou kapacitu. Funkce QuickStart zajišťuje, že vybitý strojek začne pracovat již po jedné minutě vystavení světlu.

Solární články zachycují energii ze slunečního i umělého světla. Další výhodou řady Solartech je pokročilá technologie: baterie má ochranu proti přebití a hlubokému vybití. Tyto funkce společně pomáhají zajistit spolehlivý a přesný výkon a dlouhou životnost.

Chronografové kalibry Solartech řady 2000 byly navíc navrženy tak, aby co nejméně narušovaly konstrukční a výrobní plány výrobců hodinek. Jsou totiž plně kompatibilní s chronografy Ronda 5030.D a 5040.D, což znamená, že je lze přizpůsobit stávajícím modelům.

Všechny kalibry chronografů Solartech Series 2000 jsou zkonstruovány, vyrobeny a sestaveny společností Ronda a nesou označení Swiss made quality. Každý strojek prochází systémem kontroly kvality ISO 9001, který zajišťuje nejpřísnější standardy kvality.

Technici rondy doporučují průsvitnost číselníku

Andrej Poliak