Značka Alpina se stala partnerem projektu virtuálního horolezectví „Red Bull The Edge“ (Red Bull na hraně).

Projekt nazvaný „Red Bull The Edge“ zpřístupňuje lezení na alpský vrchol Matterhorn (4478 m n. m.) každému, kdo má zájem, aniž by se skutečně pouštěl do jeho strmých skal. Dřevěný pavilon odrážející trojúhelníkový tvar sedmého nejvyššího vrcholu Alp, se nachází před Švýcarským muzeem dopravy v Lucernu.

Díky nejmodernějším technologiím jsou návštěvníci virtuálně vybaveni chytrými hodinkami Alpina doplněnými o výškoměr, který jim během výstupu poradí s jejich nadmořskou výškou. Barometr jim také umožňuje sledovat povětrnostní podmínky.

Virtuální horolezecké dobrodružství vedoucí na vrchol Matterhornu bylo vyvinuto ve spolupráci se Švýcarským muzeem dopravy v Lucernu, iniciováno švýcarskou filmovou produkční společností Garidi Films a produkčně ho zajistily Red Bull Media World a Red Bull Switzerland.

V červenci 2020 vylezli na Matterhorn atlet a freerider Red Bull Jérémie Heitz, horský vůdce z Zermattu Sam Anthamatten a alpinista a tvůrce VR filmů Jonathan Griffith a vše natočili v HD 360°. Během vývoje projektový tým úzce spolupracoval se sportovci, horskými vůdci, horolezci, inženýry a specialisty na snímání pohybu.

Návštěvníci jsou vybaveni VR brýlemi, senzory pro sledování pohybu nohou a rukou a také horolezeckým úvazkem. Poslední metry na vrchol legendární švýcarské hory mohou zdolat skutečné lezecké stěně.

Andrej Poliak