Aréna: Nejlepší hodinky do 100 000 Kč

K výběru hodinek do 100 000 korun jde přistoupit z několika stran. Můžeme se pokusit koupit hodinky co nejzvučnější značky, kultovní hodinky s co nejsilnějším příběhem anebo se pokusit za své peníze dostat co nejvíc hodinařiny.

Zvolená cenová hladina neumožní příliš se rozmáchnout ve světě velkých hodinářských komplikací, ale výběr je přesto tak široký, že může způsobit nejednu bezesnou noc. A to je dobře, protože to, co předchází koupi vysněných hodinek, stane se součástí jejich příběhu. Můžeme volit limitované edice dostupnějších značek, základní modely prestižnějších brandů nebo i hodinky, které dokážou poměrem ceny a reálné hodnoty zaskočit… Je to hranice, jež umožní vkročit do vybrané společnosti manufakturních hodinářských strojků. Následovat budou tři typy našich tří redaktorů:

Seznam všech článků
  1. Seiko Presage Urushi
  2. Tudor North Flag
  3. Frédérique Constant Worldtimer

S trochou štěstí se s pořizovací cenou pod sto tisíc dají najít starší Rolex Submariner (ref.: 16610) z druhé ruky, případně některé nošené Omega Speedmaster (ref.: 3590.50) či Panerai z minulé dekády na strojcích Unitas. V aktuálních kolekcích je výběr samozřejmě trochu komplikovanější, nicméně v segmentu novinek mě nejvíce fascinuje Oris Sixty-Five anebo právě – dle mého názoru v této cenové relaci bezkonkurenční – Seiko Presage Urushi sestavené k 60. výročí prvních hodinek Seiko s automatickým nátahem.

Pro celý svět vzniklo sice tisíc exemplářů, což je na limitovanou edici celkem dost, na stranu druhou je neskutečné, že značka zpřístupnila veřejnosti hodinky disponující číselníkem, který vznikl tak náročnou technikou. Právě tradiční lakování urushi z nich dělá neobyčejně estetický klenot, který ale vypadá daleko lépe v realitě nežli na fotkách. Historici ocení i hruškovité ručky a font arabských číslic, jejichž předobrazem byly první mechanické hodinky značky z roku 1913. Co se týče samotného strojku usazeného ve 42mm pouzdře z oceli, tak se jedná o kalibr 8R48, jehož vlásek, pulsující na frekvenci 4 Hz, si značka pod jménem Spron vyrábí sama. Přesnost chronografu a jeho ovládání usnadňuje tradičně palcový rozdělovač s vertikální spojkou, tedy systém využívaný značkou už od roku 1969. Skvělá práce, že? Na koho se nedostane urushi verze, potěší jej i varianta s číselníkem smaltovaným.

76 900 Kč

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here