Před sedmi lety byla v rámci Salonu výjimečných hodinek (SEW) v Brně udělena poprvé cena návštěvníků výstavy Hodinky roku. V říjnu se bude v Praze konečně konat odkládaný sedmý ročník.

ČTĚTE: Výstava SEW Praha se bude konat na konci října

Projděme se minulostí a připomeňme si, které horologické kousky zaujaly nejvíce návštěvníků jednotlivých ročníků výstavy Salon Exceptional Watches (SEW).

První ročník SEW v říjnu 2014 hostil brněnský hotel International. Salonu se zúčastnili mimo jiné Libor Hovorka, Jaromír Ondráček, Yvan Arpa (majitel a designér značky Artya), Sven Krebs (obchodní ředitel značky Armin Strom), Jean-Marc Guillod (obchodní ředitel značky Vulcain), Michal Molnar a Igor Fábry (majitelé a tvůrci značky Molnar Fabry specializující se na skeletové modely), Julien Haenny (PR ředitel značky Technomarine), Petr Schediwy (hodinářství Schediwy a syn), Nicolas Daems (CEO, MaJOr services). Hodinářství Bechyně zde představilo průřez nabídkou švýcarské značky Tudor. Z vítězství v anketě Hodinky roku se radovali majitelé značky Molnar Fabry. Návštěvníky zaujal jejich unikátní model Molnar Fabry Invertum.

V září 2015 se druhý ročník SEW přestěhoval do Moravské galerie v Brně. Zúcastnilo se ho 14 vystavovatelů. Mezi nimi nechyběly takové ikony, jako je TAG Heuer, Raymond Weil, Maurice Lacroix, Tudor nebo třeba Carl F. Bucherer. „Letošní ročník byl nadaleko vyšší
úrovni než loňský. Naším cílem je, aby se z veletrhu stala mezinárodní událost, kde se budou prezentovat nejnovejší hodinárské počiny, stanovovat trendy tohoto oboru, kam se
budou sjíždet ti nejlepší. A Brno se stane Mekkou luxusních hodinek,“ nechal se tehdy slyšet Karel Krtička, spolupořadatel výstavy. A vítěz ankety Hodinky roku? Staly se jím krásné MooN Galaxy od nezávislého německého výrobce Schaumburg Watch a cenu osobně převzal její distributor Mario Gašpar.

Příště se podíváme na roky 2016 a 2017.

Andrej Poliak