V červnu automobilka Škoda Auto oslaví 120 let v motoristickém sportu. Při této příležitosti uvádí nejen řadu akčních sériových modelů, ale také závodní speciál Škoda Fabia Rally2 evo Edition 120.

Na oslavu své 120. leté závodní tradice představuje Škoda Motorsport limitovanou edici svého úspěšného zákaznického rallyeového speciálu. Škoda Fabia Rally2 evo Edition 120 vznikne v počtu pouhých 12 kusů.

Každý z nich bude těžit z technických vylepšení vozu Škoda Fabia Rally2 evo připravených pro rok 2021 a současně bude disponovat další speciální výbavou. Kromě standardních prvků dodávaných s aktuálním modelem, dostane limitovaný speciál navíc sadu zeleně lakovaných hořčíkových kol a LED světelnou rampu doplněnou o LED světla do zatáček.

Nadšení pro sport bylo vlastní už zakladatelům mladoboleslavské továrny – nadšeným cyklistům Václavu Laurinovi a Václavu Klementovi. Proto nepřekvapilo, když se záhy po založení společného podniku začali na sportovním poli angažovat se svými vlastními výrobky. Premiéru si odbyli 30. června 1901, kdy legendární Narcis Podsedníček na stroji L&K Slavia jako první motocyklista projel cílem 1200 kilometrů dlouhého mezinárodního závodu z Paříže do Berlína.

Tisková zpráva