V roce 2021 si připomínáme 90. narozeniny dnes kultovních hodinek Jaeger-LeCoultre Reverso. Ze zápěstí hráčů póla si našly svou cestu také na stříbrné plátno.

První filmový zápis pochází už z roku 1955, kdy jejich číselník s arabským reliéfem zdobil zápěstí Sira Johna Millse ve snímku Above Us the Waves (Nad námi vlny). Velké medializace se ale dočkaly až po svém opětovném vzkříšení.

Od roku 1995 se totiž pravidelně objevují ve snímcích s hrdinným Batmanem, kde zlatou variantu Grande Taille nosí Val Kilmer v roli Bruce Waynea (Batman navždy, 1995), stejně jako George Clooney či Michael Gough v roli sluhy Alfreda (Batman a Robin, 1997).

Batman v podání Christiana Balea - The Dark Night, 2008 - Reverso XGT Grande Date 8 Day
Batman v podání Christiana Balea – The Dark Night, 2008 – Reverso XGT Grande Date 8 Day

Batman v podání Christiana Balea (Batman Begins, 2005 a The Dark Night, 2008 – Reverso XGT Grande Date 8 Day) získal ocelové Reverso Grande Automatique s uloženým Calibre 970 zajišťujícím nejenom velké datum, ale také ukazatel noci a dne spojený s ručkou indikující první referenční čas – „home time“. Tyto hodinky, poprvé představené v roce 2005, byly navíc vůbec prvním modelem Reverso disponujícím automatickým nátahem.

Pierce Brosnan coby znuděný milionář a ústřední postava snímku Aféra Thomase Crowna (Thomas Crown Affair, 1999)
Pierce Brosnan coby znuděný milionář a ústřední postava snímku Aféra Thomase Crowna (Thomas Crown Affair, 1999)

Před kamerou si Reverso pochvaloval i Pierce Brosnan coby znuděný milionář a ústřední postava snímku Aféra Thomase Crowna (Thomas Crown Affair, 1999). Nelze opomenout ani film Východní přísliby (Eastern Promises, 2007), kde Viggo Mortensen sice sáhl po modelu Master Control stejné značky, ale jeho dva filmoví protivníci Armin Mueller-Stahl a Vincent Casse zvolili Reverso a Reverso Squadra.

ČTĚTE TAKÉ: Jaeger-LeCoultre Reverso oslaví devadesáté narozeniny

Těmi se chlubí i Michael Douglas ve snímku Wall Street: Money Never Sleeps, 2010. Ve volném čase je s oblibou nosí hlavní představitel seriálu Mad Men John Hamm, který si oblíbil Reverso Grande 986 a Grande Reverso Ultra Thin Tribute to 1931.

Hodinky Jaeger-LeCoultre nedílnou součástí filmového festivalu v italských Benátkách
Hodinky Jaeger-LeCoultre nedílnou součástí filmového festivalu v italských Benátkách

Více než 15 let jsou hodinky Jaeger-LeCoultre nedílnou součástí filmového festivalu v italských Benátkách. Vítězní filmaři k cenám za nejlepší film, mužskou a ženskou roli dostávají právě legendární Reverso s unikátní rytinou na dýnku.

Vyšlo ve Watch It! číslo 6 – vydání můžete koupit na Digiport.cz za 10 Kč.