Legendární motoristický dravec Ken Block zahynul 2. ledna při nehodě na sněžném skútru. Nad odchodem závodníka truchlí nejen rodina, ale také fanoušci a obchodní partneři.

„Tato zpráva nás zarmoutila a vyjadřujeme hlubokou soustrast jeho rodině a přátelům,“ řekl Oliver Hoffmann, člen představenstva pro technický vývoj společnosti AUDI AG. „Ken byl průkopníkem a v posledních letech také členem rodiny Audi. Všichni si ho vážili a vřele ho vítali. Ztratili jsme skvělého člověka a respektovaného sportovce, který bude mít navždy své místo v historii Audi Sport.“

Ken Block se stal členem rodiny Audi v roce 2021. Naposledy způsobil rozruch ve videu „Electrikhana“ v ulicích Las Vegas v plně elektrickém Audi S1 Hoonitron vyvinutém speciálně pro něj a jeho tým.

Vzpomínku na Blocka na svých stránkách zveřejnili organizátoři elektrické rallye série Extreme E, jejíž oficiální časomírou je značka Zenith.

„Je to neuvěřitelně smutná zpráva. Ken byl závodní legendou a vizionářem, pokud jde o jeho jedinečný přístup k motorsportu a sportovnímu marketingu,“ napsal na stránkách série šéf šampionátu James Taylor.

„Ken byl prvním člověkem, který závodil s naším vozem Extreme E ODYSSEY 21 v soutěžním motorsportu, a to v poslední etapě Rallye Dakar 2020. Po pouhých několika hodinách testování zaznamenal třetí nejrychlejší čas a vytvořil několik ikonických záběrů. Zážitek, na který mnozí z nás nikdy nezapomenou,“ dodal Taylor.

Andrej Poliak