Švýcarský top veletrh EPHJ oslaví dvacetiny

 

Od 14. do 16. června bude Ženeva hostit jeden z nejvýznamnějších švýcarských veletrhů. Multioborová přehlídka EPHJ, na které se představí hodináři, šperkaři, inovátoři mikrotechnologií či lékařské techniky, navíc letos oslaví dvacáté výročí.

Letošní ročník bude věnován inovacím, zaměstnanosti, podnikání a mládeži. Očekává se účast více než 700 vystavovatelů a přibližně 20 000 návštěvníků ze všech pěti kontinentů.

V září 2021 byl EPHJ prvním veletrhem, který se ve Švýcarsku po koronavirové krizi znovu otevřel. Pouhých osm měsíců po posledním ročníku je 20. ročník EPHJ opět velkým příslibem. Počet vystavujících firem se oproti září 2021 zvýšil o 26 % a k dnešnímu dni dosáhl 700 vystavovatelů. Potvrzuje se uvolnění zahraničních cest se zastoupením 15 zemí, včetně Spojených států, a očekává se trend velkého návratu zahraničních návštěvníků.

Většina vystavovatelů zůstává švýcarská, zastoupeno je 22 kantonů podle následujícího žebříčku pěti nejvýznamnějších: Neuchâtel (24,6 % švýcarského kontingentu), Bern (19,9 %), Jura (14,9 %), Ženeva (11,4 %) a Vaud (10,6 %).

Výstava se koná v centru Palexpo. Více informací získáte na www.ephj.ch.

Andrej Poliak