Trenér Mouratoglou novým přítelem značky Zenith

Patrick Mouratoglou, trenér tenistky Sereny Williamsové
Patrick Mouratoglou, trenér tenistky Sereny Williamsové

Patrick Mouratoglou, trenér tenistek Sereny Williamsové a Cori Gauffové, se stal novým Přítelem značky Zenith.

Ve Francii narozený Mouratoglou se poprvé s tenisem setkal ve svých šesti letech. Od prvního okamžiku, kdy raketou udeřil do míčku, se chtěl stát úspěšným tenistou. Osud pro něj ale připravil jinou cestu. Rodiče jeho budoucnosti v tenisu moc nevěřili. A tak byl mladý Mouratoglou nucen tradiční vzdělání před sportovní kariérou. Nikdy se ale svého snu zcela nevzdal.

Ve svých 26letech se rozhodl založit tenisovou akademii. Mouratoglou Tennis Academy je nyní považována za jednu z nejprestižnějších tenisových škol na světě. Jeho akademií prošly stovky tenisových nadějí. A díky nadaci Patrick Mouratoglou Foundation i takových, které neměly potřebné finanční zázemí.

Tenisovou kariéru zahájil spoluprací s tehdejší juniorskou světovou jedničkou, kyperským tenistou Marcose Baghdatisem, který loni ukončil aktivní kariéru. Díky spolupráci s Mouratoglou se v roce 2006 dostal do finále Australian Open. Tam podlehl Rogerovi Federerovi. Na žebříčku ATP do nejvýše dotáhl na osmou příčku.

Tenisový trenér Patrick Mouratoglou a šéf značky Zenith Julien Tornare
Tenisový trenér Patrick Mouratoglou a šéf značky Zenith Julien Tornare

Jako úspěšná mise se dá hodnotit spolupráce s ruskou tenistkou Anastasijí Pavljučenkovovou. Pod křídly trenéra Mouratogloua se Ruska vyšvihla z 350. na 25. místo žebříčku WTA. Zlom v jeho kariéře nastal v roce 2012, kdy započal spolupráci s americkou tenistkou Serenou Williamsovou. Pod jeho křídly trénuje i nová tenisová naděje Cori Gauffová. „Raketě“ amerického tenisu se podařilo z 875. místa na žebříčku WTA na konci roku 2018 vystřelit na 68. příčku o rok později.

„Jako milovník hodinek jsem opravdu hrdý na to, že jsem se stal Přítelem značky Zenith, jejíž historie sahá až do roku 1865. Filozofie značky se odráží v mém vlastním příběhu: nesplněný sen o tenisové kariéře a využití této zkušenosti k utváření mé budoucnosti a dosažení nového cíle,“ řekl Mouratoglou.