Nosorožci jsou jedním z nejohroženějších živočišných druhů na planetě. Značka Hublot vydává v pořadí třetí limitku na podporu organizace SORAI – Save Our Rhinos Africa India (Zachraňme naše nosorožce Afrika Indie).

Hublot organizaci SORAI podporuje od roku 2019. Organizaci založil ambasador Hublotu a bývalá mezinárodní kriketová hvězda Kevin Pietersen. Jeho činnost pomáhá chránit nosorožce ohrožené vyhynutím před pytláky.

Stejně jako u předchozích dvou limitovaných edic bude část výtěžku z prodeje modelu 100 Big Bang Unico SORAI věnována této organizaci. Pro třetí limitovanou edici byly vybrány barvy západu slunce, které připomínají zvýšené nebezpečí, jemuž nosorožci čelí s příchodem noci. Slunce je zde symbolem naděje, nového úsvitu.

V Jihoafrické republice žije více než 80 % celkové světové populace nosorožců. Většina pytláctví se odehrává v Krugerově národním parku, neboť se zde nachází největší populace volně žijících bílých nosorožců na světě.

Nosorožec, jeden z „velké pětky“, a druhý největší savec po slonovi, zaznamenal za posledních deset let pokles populace o 90 %. Každý den jsou v průměru zabiti tři volně žijící nosorožci, takže v současné době žije na celém světě méně než 30 000 nosorožců.

A přestože je obchod s nosorožčími rohy od roku 1977 mezinárodně zakázán úmluvou CITES (Úmluva o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin), pytláci nadále loví a zabíjejí nosorožce kvůli jejich rohům, jejichž cena za kilogram je vyšší než cena zlata.

Hublot Big Bang Unico SORAI (ref.: 421.FX.8099.NR.SOA23)

Výtěžek z prodeje Big Bang Unico SORAI půjde přímo na projekty podporované organizací SORAI, jejichž cílem je vybavit vrtulníky kamerami, zvýšit povědomí ve školách o důsledcích pytláctví a poskytnout zázemí strážcům v terénu.

Hublot Big Bang Unico SORAI

Ref.: 421.FX.8099.NR.SOA23 | automatický nátah | chronograf, flyback, datum | keramika / ø 44 mm | vodotěsnost 100 m | pryžový pásek | limitovaná edice 100 kusů | 25 200 eur (cca 600 000 Kč)

 

 

 

 

Andrej Poliak