Všichni chceme rolexky, nebo aspoň Tudor. Mladší bratr nejprodávanější hodinkové značky na světě dlouhou dobu využíval výhradně strojky ETA a až nyní se konečně začal věnovat naplno stavbě vlastních strojků. A právě North Flag je první model, do jehož pouzdra se dostal manufakturní strojek. Jde o kalibr MT5621 s COSC certifikací, frekvencí 28 800 kmitů za hodinu a sedmdesátihodinovou rezervou nátahu. Můžete jej sledovat průhledným dýnkem, a jestliže vás rozmazlily strojky zdobené ženevskými pruhy, dojdete nutně k závěru, že to není kdovíjaký přešlechtěný krasavec. Na první pohled je to pracovní kůň s účelovou estetikou, stavěný na výdrž a odolnost s přidanou hodnotou křemíkového vlásku.

Číselník se žlutými detaily jde rovnou na věc a přehledně indikuje čas v jakýchkoliv podmínkách. Ukazatel rezervy nátahu je komplikace velice užitečná, a přestože vás možná bude její asymetričnost zkraje rušit, velice rychle si na ni zvyknete.

Celkově vzato jsou to hodinky, které nějakou tu ránu snesou, díky odolnosti proti tlaku do 10 atmosfér se hned tak neutopí a čtyřicetimilimetrové pouzdro z kartáčované oceli se zasune stejně plynule pod manžetu dokonale nažehlené oblekové košile jako pod rukáv svetru při výstupu na Mont Blanc.

Celkově design evokuje sportovní hodinky 70. let, kdy měl Tudor svého zástupce v modelu Ranger II. Zde se zaměřil na jeho moderní pojetí. Nádherné hodinky do reálného světa s mimořádně příznivým poměrem cena/hodnota.

97 500 Kč