Nejvýraznější hodinky z produkce slovutné značky zaznamenaly po svém uvedení slušný humbuk. Tvarově i barevně nepřehlédnutelná časomíra věrně vychází z chronografu zvaného Monaco ze 70. let, ale nabízí vše, co od hodinek očekáváme dnes. Za velkou část své novodobé dynamické image vděčí Tudor právě tomuto modelu.

Petrolhead

Kde jinde něco zažít s chronografy vonící benzinem než v rychlém autě nebo na závodním okruhu! Ať už za volantem svižné bavorské trojky cestou na závodní okruh, nebo v kokpitu ušlechtilého über-SUV Maserati Levante S cestou na hory Heritage Chrono skvěle sedí na větším i menším zápěstí. Dobře čitelný číselník poskytuje přehled o aktuálním čase během okamžiku – což je příjemnější než hledat digitální hodiny na palubní desce auta (Maserati se svým velkým budíkem je jednou z mála výjimek).

Odečítání údajů ze sčítačů chronografů je o něco méně příjemné. Zejména poměrně hrubá škála minutového sčítače vypadá pěkně, ale vyžaduje více úsilí při používání. Při měření délky zastávky vedoucího Ferrari 488 GT3 v boxech však svou funkci splní, navíc s velkým stylem.

Oranžově-modrou vizáž hodinek podporuje volitelný NATO pásek ve stejných barvách. Příjemně se nosí a vědomí toho, že pro jejich pletení Tudor koupil poslední historický pletací stroj svého druhu – samozřejmě mechanický –, dodává i tomuto kousku výbavy pocit hodnoty.

Tudor Heritage Chrono Blue
Ref.: 70330B | automatický nátah | chronograf, datum | ocel / ø 42 mm
| vodotěsnost 150 m | ocelový tah + NATO pásek | 116 800 Kč