Zlínská obuvnická firma Vasky na portálu Aukro.cz pořádá charitativní aukci unikátních časomír Zenith. Výtěžek z aukce poputuje Karolíně Anně Möckl Dvořáčkové, dívce upoutané na invalidní vozík.

„Ve Vaskách jsme si nechali vyrobit náramkové hodinky ZENITH 1900 „VASKY“ SKELETON. Existuje pouze tento jediný kus, který jsme se rozhodli vydražit v charitativní aukci na Aukro.cz. Spolu s nadací Be Charity Barbary Nesvadbové jsme vybrali právě příběh Karolíny, protože ve Vaskách silně souzníme s Kájiným nezdolným optimismem a sportovním nadšením,“ stojí v popisu aukce na portálu Aukro.cz.

ZENITH 1900 „VASKY“ SKELETON mají jedinečný ciferník s detaily ševcovského řemesla. Najdete na nich minimálně dva páry bot a spoustu nástrojů, které používají ševcovští mistři při své každodenní práci. Schválně, kolik ukrytých prvků se vám povede nalézt.

V pozlaceném pouzdře tiká švýcarský hodinový strojek značky ZENITH, který se poprvé rozběhl už v roce 1900. Z původních kapesních hodinek putoval na kompletní restauraci ke zkušenému hodinářskému mistrovi Pavlovi Šmekovi z Budyně nad Ohří.

Aukce s plovoucím koncem skončila v neděli 5. března v 19:00. Stav k 27. únoru 18:13 byl 51 333 korun. Hodinky se nakonec vydražily za 82 500 korun.

Andrej Poliak

Článek byl publikován 28. 2. Aktualizace 6. 3. 12:28.