Přední webový portál Car & Classic zaměřený na klasická a specializovaná vozidla nabídl v aukci unikátní vůz Tatra 603-2 v bezvadném stavu.

Vůz 603-2, který byl původně navržen a vyráběn v České republice pro vysoké státní úředníky, představoval špičkový manažerský sedan ve východním bloku. Tento konkrétní exemplář byl v 80. letech dovezen ze své rodné země do Holandska, odkud se přestěhoval do Dánska, kde jej současný majitel koupil a poté odvezl na Slovensko.

Karosérie Tatry 603 je dílem výtvarníka Františka Kardause a tehdejšího vedoucího pražské Tatry a její konstrukční divize, Vladimíra Popeláře

Vůz 603-2 je první Tatrou, kterou společnost Car & Classic nabízí v aukci 5. února v rámci rostoucího zájmu o historicky významné klasické vozy ze střední Evropy. Automobil se vyráběl v letech 1955 až 1975. Aukce skončila 12. února a pohledná tatrovka byla vydražena za 63 000 liber (cca 1,7 milionu korun).

Pod kapotou za zadní nápravou burácí vidlicový vzduchem chlazený osmiválec o objemu 2,5 litru s výkonem 77 kW

„Tohle není jen auto vyrobené ve východním bloku a pro východní blok,“ říká vedoucí redakce Car & Classic Chris Pollitt. „Tatra je synonymem pro inovace, bezbřehou kreativitu a nestandardní výbavu. Aerodynamické linie, revoluční motor a neobvyklý styling odlišují tento model od všeho ostatního, ale tento konkrétní vůz je ještě žádanější díky vysoké úrovni jeho důkladné renovace a celkové originality.“

Andrej Poliak

Původně publikováno: 1. 2. 2023 (13:06) Aktualizováno: 14. 2. 2023 (17:45)