Její styl je nekonvenční, důrazný a elegantní, vyvážený mezi humanistickou citlivostí a technologickým pokrokem. Svou prací obsáhla architekturu, produktový i interiérový design, přičemž ve všech oblastech dosáhla výrazného úspěchu. Málokdo z předních světových designérů nechal tak výraznou stopu ve světě hodinek jako ona. Particia Urquiola.

Patricia Urquiola se narodila ve španělském Oviedu v roce 1961. V současné době žije a pracuje v Miláně, ostatně italská škola designu ji velmi zásadně ovlivňovala již od studií. Ta započala na Univerzitě architektury v Madridu, poté pokračovala na milánské polytechnice, která dala světu celou řadu vynikajících a dnes už legendárních designérů. Promovala v roce 1989 u slovutného Achillea Castiglioniho (viz Watch It! č. 39).

Originální hodinky Buckle (česky „Přezka“) Urquiola vytvořila pro značku Alessi
Originální hodinky Buckle (česky „Přezka“) Urquiola vytvořila pro značku Alessi

Už v roce 2005 navrhla originální hodinky Buckle (česky „Přezka“) pro značku Alessi. Originální „quartzky“ mají na jedné straně integrováno „ucho“ pro provlečení pásku, který je připevněn klasickým způsobem na opačné straně pouzdra. Designérka tak v podstatě vymyslela nový způsob nošení těchto asymetrických hodinek.

Pavel Hrůza

Celý článek si můžete přečíst v novém vydání magazínu Watch It! č. 41. Na stáncích jej koupíte od 9. července. V elektronické podobě si magazín můžete zakoupit na Floowie.com nebo na AlzaMedia. Předplatné tištěného vydání koupíte pro ČR na Send.cz. Na Slovensku na ipredplatne.sk.