Největší výstava luxusních hodinek ve střední Evropě Salon Exceptional Watches (SEW) se bude konat letos na konci října. Oznámili to pořadatelé na svých webových stránkách.

Sedmý ročník Salonu výjimečných hodinek bude ve dnech 22. až 23. října hostit pražský palác Žofín, který předloni převzal štafetu po moravské motropoli Brnu. Příznivci horologie se mohou těšit na více než čtyřicet manufaktur a přes 1500 luxusních hodinek na jednom místě.

ČTĚTE: Bohematic novou řadu Aerodynamic představí v létě

Mezi novinkami s největší pravděpodobností nebudou chybět počiny mladé české značky Bohematic. Edici Minor měla značka představit právě na kvůli covidu zrušené loňské výstavě. Letos hodlá v létě představit třetí edici Aerodynamic.

ČTĚTE: Výstava SEW se kvůli koronaviru odkládá

„Příznivci hodinářského umění, kteří si již zakoupili vstupenky na zrušený termín, nemusí mít obavy. Vstupenky zůstávají v platnosti i pro nový termín, který bude upřesněn,“ informoval generální ředitel výstavy Jan Pokorný loni v září.

SEW si za sedm let své existence ve světě vysoké hodinařiny vydobyl zvučné jméno. Svědčí o tom ohlasy vystavujících z minulých let.

Andrej Poliak