Rychlost fascinuje lidstvo od počátku věků. Texasský úpravce vozů Hennessey Performance (HP) se nyní pochlubil „zběsilými“ výkony svého roadsteru Venom F5.

HP se supervýkonným roadsterem pochlubilo v pátek 19. srpna na akci The Quail v rámci motoristického svátku Monterey Car Week v Kalifornii. HP se chlubí, že se má jednat o nejrychlejší roadster na světě. Vyrobeno bude 30 kusů s cenovkou 3 miliony dolarů za každý.

Hennessey Venom F5 Roadster

Pod kapotou burácí dvakrát přeplňovaný vidlicový šestiválec vyladěný na 1817 koní. Hennessey očekává, že Venom F5 Roadster překoná vlastní rekord „nejrychlejšího kabrioletu na světě“ – 427,4 km/h – který v současnosti drží Hennessey Venom GT Spyder.

Hennessey Venom F5 Roadster

Společnost HP se specializuje na výrobu supersportů a na úpravu automobilů, přesněji „making fast cars faster (zrychlování rychlých aut)“ od roku 1991. Upravuje například vozy Dodge Viper, Ford GT či Corvette C7. Z jejích vlastních „bestií“ můžeme zmínit Venom GT postavený na podvozku Lotus Exige.

Hennessey Venom F5 Roadster

HP je rovněž známa drsnými názvy svých upravených vozů. Za všechny jmenujme upravený Ford F-150 Raptor s výkonem 462 koní. Technici HP úpravami z 3,5litrového šestiválce nakonec „vydolovali“ 574 koní a vůz dostal jméno VelociRaptor 600.

Hennessey Venom F5 Roadster

Loni si k 30. výročí HP nadělila upravené Camaro ZL1 z původním výkonem „pouhých“ 660 koní. Ke slovu opět přišli „ladiči“ texaské firmy a světlo světa spatřil vůz Exorcist Camaro ZL1 s výkonem 1013 koní. Ano, exorcist je vymýtač „dábla“.

Andrej Poliak