Příští rok mohl mezinárodní autosalon v Ženevě oslavit 120 let od konání prvního ročníku v roce 1905. Pořadatelé nicméně kvůli nejistým vyhlídkám rozhodli o ukončení přehlídky.

Letošní 100. ročník Geneva International Motor Show (GIMS) obnovený po pandemii COVID-19 se setkal s nezájmem velkých automobilek. Především se ho nezúčastnily německé automobilky – BMW, Mercedes-Benz, Audi a Volkswagen.

Pořadatelé GIMS svou pozornost upínají do Kataru, kde budou letos v listopadu pořádat další ročník autosalonu GIMS Qatar. Na něm už německé automobilky nechyběly.

„Toto nesmírně politováníhodné rozhodnutí by nemělo snižovat úsilí a odhodlání, s nimiž jsme se snažili znovu dosáhnout úspěchu. Je však třeba říci, že nezájem výrobců o ženevský salon v obtížném průmyslovém kontextu, konkurence pařížské a mnichovské přehlídky, které jsou domácím průmyslem upřednostňovány, a výše investic potřebných k udržení takové přehlídky, znějí jako poslední rána pro budoucí ročník,“ prohlásil Alexandre de Senarclens, prezident pořádající organizace Comité permanent du Salon international de l’automobile.

Andrej Poliak