Micro Praha Festival je velmi očekávanou událostí, která se uskuteční v historickém centru Prahy ve dnech 2. a 3. prosince 2023. Ve speciální rubrice vám postupně představíme všechny vystavující značky.

Představujeme značku Delbana.

Značku Delbana založil v roce 1931 italský vizionář Goliardo Della Balda. Specializovala se na výrobu kapesních a náramkových hodinek. Věhlas značky se velmi rychle rozšířil a firma brzy zaměstnávala více než 100 lidí. V padesátých a šedesátých letech vyráběla ročně kolem 100 000 hodinek a často využívala vyhledávaný strojek AS 1130.

Výroba a velká obliba quartzových hodinek v 70. letech měla vliv i na značku Delbana. Spojila se s hodinářskou firmou WEGA a začala se orientovat na cenově dostupné kvalitní quartzové hodinky. V roce 2001 se Delbana sloučila s rodinnou firmou Delma Watch Ltd. sídlící ve švýcarském Lengnau a nadále nabízí klasické i sportovní pánské a dámské quartzové hodinky.

V roce 2017 uvedla na trh model Delbana Fiorentino jako vzpomínku na zakladatele značky Goliardu Della Baldu. Nabízí dámské i pánská modely hodinek ve sportovním i elegantním designu.

Tým Micro Praha

SPECIÁLNÍ RUBRIKA Micro Praha

Výhradním distributorem značky Delbana v České republice je Herisson-Watches.